خانهلوازم و تجهیزات ایران‌شناسی

نی تصفیه آب

×
نی تصفیه آب

نی تصفیه آب

برگشت

تصفیه‌خانه‌ی همراه!

آب گودال‌ها رو با خیال راحت بنوشید!

دسترسی به آب سالم و قابل خوردن دغدغه‌ بسیاری از کوهنوردان و طبیعت‌گردان است. دغدغه‌ای که به‌جاست اما راه‌حل ساده‌ای دارد؛ استفاده از نی تصفیه آب. اگر تا حالا اسم نی‌های تصفیه آب به گوش‌تان نخورده این مطلب را تا آخر دنبال کنید تا با کارکرد و موارد استفاده آن آشنا شوید.

این نی‌ها از یک فیلتر تصفیه آب تشکیل شده‌اند که میکروب‌ها، انگل‌ها و میکروپلاستیک‌های موجود در آب را از بین می‌برند و آبی قابل شرب را در اختیار شما قرار می‌دهند. نی‌های تصفیه آب به دلیل وزن کمی که دارند به راحتی قابل حمل هستند ؛ می‌توانید آن را به کوله‌پشتی و گردنتان آویزان و هر زمان که لازم شد از آن استفاده کنید.

با استفاده از نی تصفیه آب می‌توانید با خیال راحت از آب کِدر گودال‌ها بنوشید و لذت ببرید. نحوه استفاده از این نی‌ها هم بسیار ساده است؛ بعد از اینکه منبع آب خود را پیدا کردید ، نی تصفیه را داخل آن کنید، با یک مَکِش قوی آب را به درون نی بکشید . در چند ثانیه اول، آبی وارد دهان شما نمی‌شود چون نی قبل از تصفیه باید پر از آب شود. پس از چند ثانیه مکش، آب تصفیه‌شده وارد دهانتان می‌شود و می‌توانید با خیال آسوده آن را بنوشید. توجه داشته باشید اگر درصد کدری آب بیشتر باشد، پروسه تصفیه آب زمان بیشتری می‌گیرد.

نی تصفیه آب، یک سیستم تصفیه اضطراری عالی برای دسترسی به آب قابل‌ شرب است، سیستمی که نیاز به پمپاژ ندارد و با نیروی مکش کار می‌کند.

نکته مهم دیگر در مورد نی تصفیه آب این است که هیچ آبی ذخیره نمی‌کند. بنابراین پس از هربار استفاده آب آن را به‌طور کامل بنوشید تا محفظه‌ نی خالی شود، سپس داخل نی فوت کنید تا فیلتر تصفیه آب آن تمیز شود.

نی تصفیه آب
  نی تصفیه آب   نی تصفیه آب   نی تصفیه آب   نی تصفیه آب