خانهسفرهای تخصصی

سفر گیاه‌شناسی شهرستانک

شهرستانک منطقه‌ای زیبا در البرز مرکزی و در فاصله 40 کیلومتری تهران است که  با عناوین مختلف همچون "نگین البرز" و "آشیانه خورشید" شناخته می‌شود.
یکی از جاذبه‌های شهرستانک، پوشش گیاهی آن منطقه است که یکی از بهترین زمان‌های سفر به این منطقه ییلاقی نیز فصل پاییز است تا بازی نقش و رنگ گیاهان و درختان، خیره کننده می شود؛ و چقدر عالی که گیاهان رنگارنگ این مسیر زیبا را با هم بشناسیم. از نظر تاریخی نیز کاخ ناصری و مسیر زیبای آن است.

این هفته طی یک بازدید یک روزه گیاهشناسی همگام  با دکتر مجید اسکندری به دیدار طبیعت پاییزی شهرستانک و پوشش گیاهی متنوع این منطقه می رویم.


 با ما همراه باشید در باشگاه گیاهان ایرانشناسی

با توجه به تخصصی‌بودن نوع سفر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این سفر به‌صورت دسته‌جمعی نبوده و حداکثر ظرفیت این سفر 15 نفر است.

در این سفر به دلیل رعایت پرتکل‌های بهداشتی همسفران با ماشین شخصی خود همراه‌ خواهند ‌بود‌ و رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی اعم از ماسک و فاصله اجتماعی از اصول اصلی سفر می‌باشد.

تاریخ حرکت: سفر گیاه‌شناسی شهرستانک در ساعت 7:30 صبح روز جمعه مورخ 1400/07/30 برگزار می‌شود. لوکیشن بعد از ثبت‌نام اعلام می‌شود.

مدت زمان سفر: این بازدید بسته به میزان گونه‌های گیاهی قابل بازدید و با نظر کارشناس همراه، حدود 6 تا 7 ساعت به طول می‌انجامد. در این سفر مجموعه ایران شناسی یک میان وعده، پذیرای شما خواهد بود.

لوازم مورد نیاز: کفش طبیعت‌گردی سبک، لباس مناسب فصل، آب مقدار کافی، یک وعده سبک نهار، زیرانداز، کوله مناسب، داروهای شخصی.

خدمات این سفر: بیمه*، یک میان‌وعده، کارشناس سفر، مجوز سفر، لیدر

*بیمه مسؤلیت مدنی در زمان پیاده‌روی

کتاب‌های مرتبط